Mąż zapomniał o rocznicy ślubu

Czekałaś na rocznicę odliczając dni, liczyłaś na kwiaty, a po cichu na jakąś miłą większa lub mniejszą niespodziankę. A on? Wyszedł rano do pracy, tak jak każdego dnia, i co gorsza tak samo z pracy wrócił. Ani kwiatka, ani życzeń ani tym bardziej niespodzianki. No cóż, zapomniał, i tym razem już nic tego nie zmieni. Dlatego, teraz, zamiast się złościć i nakręcać, weź sprawy w swoje ręce, i lepiej pomyśl co zrobić, aby takiej przykrej sytuacji nie doszło już więcej. Jak to mówią „faceta trzeba sobie wychować” 🙂
Na początek, kilka słów wyjaśnienia:

Mężczyźni, po prostu tak mają. To co dla Ciebie jest bardzo ważne, dla nich już nie koniecznie. Generalnie, dla kobiet to nie pojęte, że można zapomnieć o takich sprawach, a dla mężczyzn to nie pojęte, że rocznica może być aż tak „ważna”. Mężczyźni, nie pamiętają nie tylko o rocznicach, ale też dat imienin i urodzin najbliższych osób, ale często nawet swoich własnych. Trzeba to przyjąć do wiadomości i się z tym pogodzić. Nie oznacza to jednak, że nie można nic z tym zrobić.

A teraz porady praktyczne:

1) Nawet jak mąż o rocznicy ślubu (ale też o innych ważnych datach) zapomni to nie jest to koniec świata. Zdarza się, jesteśmy tylko ludźmi i nie o takich sprawach można nie pamiętać, szczególnie jak mamy jakieś kłopoty. Oczywiście, jest żal, złość, smutek, ale nie można się niepotrzebnie nakręcać.

2) Jak już zapomniał, to nie udawaj że nic się nie stało, ale też nie oskarżaj, a w zamian odwołaj się do swoich uczuć. Porozmawiaj i powiedz wprost, dlaczego dla Ciebie jest to ważny dzień i dlaczego chciałabyś aby go wspólnie świętować. Powiedz też, że jego zapominalstwo Cię zraniło i jest Tobie po prostu bardzo przykro. Może to wydać się Tobie dziwne, ale wielu mężczyzn, nawet nie wie, że to są dla kobiet ważne sprawy, dlatego, po prosu trzeba im o tym powiedzieć!

3) Możesz lekko wejść na jego ambicje. Można, na jakiś czas przed waszą rocznicą powiedzieć mężowi, np. że koleżanka ma SUPER męża, tylko pozazdrościć, gdyż miała ostatnio rocznicę ślubu, a jej mąż nie tylko podarował jej przepiękny bukiet róż ale też zaprosił na kolację. Lub, jak już zapomniał, to kup kwiaty sobie sama, ustaw w widocznym miejscu i czekaj. Z pewnością będzie się dopytywał skąd się wzięły, wtedy z humorem odpowiedz, że powinien wiedzieć. Jak sam pomyśli, to może lepiej zapamięta.

4) Jak mimo wszytko sam nie pamięta, to przypominaj, delikatnie lub mniej. Może to być kalendarz, osobisty lub ścienny, do którego sama powpisujesz ważne dla Was daty. Można też, gdy będzie zbliżać się rocznica, wywiesić na lodówce karteczkę o tym przypominającą i do tego jeszcze wspólnie ustalać, co będziecie chcieli w tym dniu robić. Nie tylko, że mąż nie  „przegapi” rocznicy, to wiedząc że się zbliża, może coś podaruje sam od siebie, kto wie 🙂 Najważniejsze, to rozmawiaj z nim o tych datach, i mów o tym co czujesz jak się cieszysz, i że nie możesz się już  doczekać.
Zawsze pamiętaj, poczuciem humoru, szczere rozmowy i serdeczność działają znacznie lepiej niż awantury i obrażanie się na siebie.

Dodaj komentarz